ČASTÉ DOTAZY

Dětské vozíky nebo také přívěsné vozíky za kolo se stávají poslední dobou velmi populární a na trhu je možné vidět celá škála těchto přepravních vozítek. Když si člověk vybírá jednotlivé komponenty na své jízdní kolo, ve většině případech mu jde především o funkčnost, desing a cenu. Ale jak si správně zvolit dětský vozík nebo dětskou sedačku ve které budete vozit náklad nejcennější - Vaše dítě?

Patnáct let zkušeností německé firmy Zwei plus zwei a kanadských Chariot Carriers se spojilo ve dvou modelech Croozer. Během vývoje se zaměřili postupně na nejlepší ergonomii sedačky, optimální bezpečnost, extrémně snadný provoz a plnou výbavu. Croozer KID for 2 je dvoumístný dětský přívěsný vozík za jízdní kolo, Croozer KID for 1 je jednomístný.

Croozer Kid for 1 - jogger, přívěs, kočárek

Oba modely lze díky joggingovému setu a buggy kolečkům v základní výbavě využít jako skvěle vypadající sportovní kočárek pro pohyb ve městě či při sportu.

 

Vozíky Croozer jsou nejprodávanějšími dětskými vozíky v Evropě a Americe. Nejvíce uživatelů najdete v Německu, Holandsku a Kanadě.

 

Pro rok 2010 došlo k několika úpravám v konstrukci vozíků Croozer. Nové vozíky snadno poznáte podle jejich hranatějšího tvaru. Starší modely jsou spíše zakulacené. Díky tomu se zvětšil vnitřní prostor a komfort cestování pro děti. Došlo také k mírným úpravám rozměrů vozíků a jejich konstrukce.

Croozery 2010 umožňují také montáž celé řady nového příslušenství, které nebylo na předchozí modelovou řadu možné namontovat.

 

UVEZU TAK VELKÝ VOZÍK?

Úplně nejčastější dotaz zejména zákazníků, kteří se rozhodují mezi přívěsem a sedačkou. Poté, co nastudovali srovnání dětského přívěsu a cyklosedačky, bojí se, že přívěs, pro který se rozhodli, bude za kolem příliž těžký. OPAK JE PRAVDOU. Při přepravě dítěte v cyklosedačce investujete nemalou část sil do záchrany rovnováhy, protože dítě zkrátka sedí vysoko a zvyšuje tak polohu Vašeho těžiště. To samé platí třeba o brašnách na nosiči. Přívěsný vozík je uchycen na zadní osu jízdního kola, takže veškerý boj o těžiště jste už předem vyhráli. Přestože vozík váží daleko víc než cyklosedačka, je námaha cyklisty, táhnoucího vozík, nesrovnatelně nižší než při použití cyklosedačky. Samotná hmotnost vozíku tedy není zdaleka tím hlavním faktorem pro jeho výběr a rodiče spíše než k vlastní námaze přihlížejí k zájmům dítěte, zejména jeho bezpečnosti nebo pohodlí. Spolu s výrobci s myslíme, že rodiče povezou za kolem raději nějaké to kilo trubek navíc, než aby riskovali bezpečí svého dítěte.
Při tažení vozíku za kolem jsou rozdíly ve hmotnosti jednotlivých modelů zanedbatelné, oproti cyklosedačce se zdají lehké všechny.

 

JAK STARÉ DÍTĚ MOHU VOZIT V DĚTSKÉM VOZÍKU?

Vaše dítě může vozík používat již od narození, díky speciálním vložkám pro novorozence. Děti od narození do cca 10 měsíců věku v nich mají zajištěnu vhodnou polohu s ohledem na jejich vývoj. Páteř dítěte není zatěžována axiálně, ale tlak podložky při sedolehu je rozložen na všechny obratle. Vložka navíc zajišťuje i ochranu dítěte před bočními otřesy a výkyvy. U většiny modelů můžete použít i dětskou autosedačku „vajíčko“. Pokud si nejste jisti, obraťte se na naše odborníky, poradí Vám, jak na to.
Vozíky jsou určeny pro děti od narození do cca pěti let věku.

Croozer Kid for 2 - děti ve vozíku

 

PROČ NEMOHOU DĚTI VE VOZÍCÍCH LEŽET?

Protože bezpečí pasažérů bylo upřednostněno před jejich pohodlím. Vodorovná lehací poloha neumožňuje, aby děti byly bezpečně připoutány. Děti musí být bezpečně připoutány, aby byly při prudkém brzdění nebo čelním nárazu ochráněny před sklouznutím ze sedačky a kontaktem s konstrukcí vozíku. Sedoleh, ve kterém se děti ve vozících přepravují, jim zajistí dobrý výhled i pohodlný spánek.
I tady platí: bezpečnost především. Sedoleh je nejen bezpečný. Je i pohodlný.

 

MUSÍ DÍTĚ I VE VOZÍKU POUŽÍVAT PŘILBU?

Používání přileb dětmi ve vozících není povinné. U vozíků robustní konstrukce s předozadním systémem skládání z naší nabídky není ani nutné. Konstrukce těchto vozíků je navržena tak, aby se hlava dítěte při nárazu nebo převržení vozíku nikdy nedostala do kontaktu s vozovkou nebo konstrukcí vozíku. Malí cestovatelé tak mohou pohodlně spát, aniž by jim hlava obtěžkaná přilbou spadla na prsa. Přesto použití přilby nic nebrání, pokud se pro ni rozhodnete.
Použití přilby pro Vaše dítě Vám nikdo rozmlouvat nebude. Konstrukce našich vozíků však ochrání Vaše dítě i bez ní.

 

Croozer Kid for 2 zavazadlový prostor

 

MOHU ODSTRANIT TLAČNÉ MADLO KDYŽ MÁM VOZÍK ZA KOLEM?

Ano, bez problémů. Ve skutečnosti však madlo zvyšuje bezpečí: zabraňuje cyklistům za vozíkem jezdit příliš blízko a v případě nehody slouží jako dodatečný stabilizátor. Je také velmi praktické pro manévrování s odpojeným vozíkem.
Madlo zvyšuje bezpečnost dětí uvnitř vozíku a může se hodit přo manipulaci během výletu.

 

V JAKÉM POČASÍ SE DÁ JEZDIT S DĚTSKÝM VOZÍKEM?

Ať prší, fouká nebo praží slunce, děti jsou ve vozíku vždy dobře chráněny. Přehoz proti dešti chrání proti chladu, větru a vlhku. V chladném počasí můžete přikrýt své děti vlněnou přikrývkou nebo jim zabalit nohy do teplého vaku na nohy. A v letním počasí, kdy je skutečně horko, můžete upevnit zadní límec dopředu jako sluneční clonu. Síť proti hmyzu účinně chrání prosti špíně a mouchám a umožňuje výměnu vzduchu pro příjemné chlazení.
Na horko, zimu, sníh a průtrž mračen jste vybaveni. Býváte-li celý den v dešti, pořiďte si k Vašemu vozíku pláštěnku.

 

MUSÍ BÝT V NOCI VOZÍK OSVĚTLEN?

Tak jak používáte v noci své jízdní kolo, můžete chtít občas za tmy táhnout vozík za jízdním kolem. Tím však zakryjete zadní světlo tažného jízdního kola. Proto potřebujete dodatečné zadní světlo na přívěsu, zadní odrazky a reflektivní pásky na vozíku nejsou samotné dostatečné ! Zadní světlo patří na levou stranu. Doporučujeme moderní bateriová zadní světla. Ta jsou založena na vysoce svítivých diodách, které spotřebovávají velmi malé množství energie a mají dlouhou životnost.
Přídavné diodové světlo stojí pár korun. Cena zdraví či života Vašeho malého cestovatele se vyčíslit nedá.

 

MUSÍM DEMONTOVAT KOČÁRKOVÉ KOLEČKO PŘI TAŽENÍ ZA KOLEM?

Ano, vždy! Pokud se dostanou kočárková kolečka do kontaktu se zemí, místo toho, aby byla vytažena do parkovací polohy nebo uložena v zavazadelníku, mohou při přejíždění nerovností (např. obrubníku) zablokovat vozík. To může vychýlit tažnou tyč nebo narušit rovnováhu vozíku.
Kočárkový set za kolem nikdy nepoužívejte. Berte jej ale vždy s sebou. Nevíte, kdy se kolečka budou na výletě hodit.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.